Katedra Języka i Komunikacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie prowadzi badania nad tematyką, która rozwija wiedzę w dziedzinie języka, literatury i przekładu w kontekstach międzykulturowych i wewnątrzkulturowych. 

Bierzemy udział w wartościowych projektach badawczych i edukacyjnych, które rozwijają wiedzę o systemach językowych, szczególnie w odniesieniu do języka angielskiego i niemieckiego, literaturze tych kultur oraz teorii i praktyce przekładu. Prowadzimy współpracę zarówno w PWSZ w Koninie jak również z uczelniami w Polsce oraz z ośrodkami w innych krajach (Inicjatywa GetIT).

Tematyka dotycząca Kontaktów i Kontrastów w języku, literaturze dominuje w działalności akademickiej Katedry. Jesteśmy częścią projektów międzynarodowych (SAREP http://sarepcost.eu/), organizujemy systematycznie PANELOWE TEMATYCZNE (Kompetencje Współczesnego Tłumacza) oraz KONFERENCJE (Zbliżenia). W 2017 roku zainicjowaliśmy cykl międzynarodowych konferencji tematycznych Contacts & Contrasts, które są organizowane cyklicznie.

Zapraszamy do udziału online w najnowszej edycji międzynarodowej konferencji

C&C 2023

JĘZYKI W PERSPEKTYWIE KULTUROWEJ:

PRAKTYKA, DYSKURS, POZNANIE

27 – 29 marca 2023